Betiltották az egérragasztót

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülethez (MME) rendszeresen érkeznek olyan hírek, hogy az úgynevezett ragacsos egér- és patkányfogó madarak pusztulását is okozza. Különösen sok gyöngybagoly esik áldozatul, hiszen a magtárakban gyakran alkalmazzák a rágcsálóirtás ezen módját. Napokkal ezelőtt például egy nagykanizsai köztéri padra kent egérragasztóba rozsdafarkú fiókák ragadtak.


Fotó: Zalai Hírlap

Utánanéztünk, hogyan lehetne betiltatni a szert. Megtudtuk, hogy az új állatvédelmi törvénynek megfelelően már több egérragasztót - köztük azt is, amelyik a fiókák pusztulását okozta - betiltották. Azonban ezek a szerek egy ideig a polcokon maradhatnak, mivel a forgalmazóknak joga van a még meglevő készleteket eladni. Remélhetőleg jövőre már nem okoznak újabb madárelhullásokat ezek a legkevésbé sem humánus rágcsálóirtó anyagok!

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület felhívja a figyelmet arra, hogy ügyeljünk az ehhez hasonló (pl. rovarellenes) anyagokra is annak érdekében, hogy elejét vegyük az ilyen eseteknek.


További információ:
Padra kent egérragasztóba ragadtak védett madarak Nagykanizsán

Kapcsolódó hírek

Megnyitó

Év madara rajzpályázatunkra évről évre rengeteg alkotás érkezik, amelyből szeretnénk megmutatni, amennyit csak lehet. A Hegyvidéki Kulturális Szalon ebben az évben lehetőséget biztosított arra, hogy a díjazottak mellett más pályamunkákat is bemutassunk. Köszönet érte!

Az MME Kétéltű–és Hüllővédelmi Szakosztálya az Év kétéltűje programhoz kapcsolódva 2023-ban is rajzpályázatot hirdet „Tócsalakó hegyisárkány – az alpesi gőte” címmel.

Gratulálunk!

Lezárult a barkóscinege rajzpályázat zsűrizése, a pályázatra közel 5000 alkotás érkezett, kicsiktől és nagyoktól.