Nevét lopótök alakú potroháról kapta, amely hosszú nyéllel kapcsolódik a torhoz. Egész nyáron megfigyelhetjük, ahogy kifejlett egyedei virágokon táplálkoznak, nektárt és pollent fogyasztanak.
Áprilistól augusztusig megfigyelhetjük fészkelő madaraink költését, a fiatalok első szárnypróbálgatásait.
Telente a madáretetők és városi parkok gyakori látogatói a rigók. Vannak közöttük téli vendégek, és olyanok is, amelyek nálunk fészkelnek, és áttelelnek. Lássuk, mely fajok ezek!
Hüllőkkel télen viszonylag ritkán találkozunk a természetben, és így ebben a rovatban is. Most azonban egy kis bepillantást nyerhetünk a teknősök telelésébe. Lássuk, mi történik velük ilyenkor!
A hosszan kitartó jó időben szokatlanul későn is megfigyelhető volt idén a hazai állatvilág egyik legfurcsább tagja: az európai nyelesszemű légy.
A sárga "koronájukról" jól felismerhető királykák alapvetően fenyvesekben fészkelnek, így többnyire csak vonulási időszakban láthatók települések közelében.
Boldogasszony lovának a népnyelv a nyár végi, ősz eleji napsütésben repkedő szitakötőket nevezi.
Az egyik legnagyobb hazai kígyónk, akár a kétméteres hosszúságot is elérheti. Ahogy neve is mutatja, erdős, bokros területeken fordul elő, de mivel hüllőként szüksége van a Nap melegére, elsősorban erdőszélek és tisztások közelében találkozhatunk vele.
A galacsinhajtók a természet nélkülözhetetlen takarítói közé tartoznak - más állatok ürülékével táplálkoznak, illetve azzal táplálják utódaikat. Az ivadékgondozás különleges formája ez: az állat trágyagalacsint gyúr, abba petézik, így a kikelő lárva rögtön megkezdheti a fejlődéséhez szükséges tápanyagok megszerzését.
Oldalak
