2010.07.07

"Makrofotózás és Teleobjektíves fényképezés" - Madárbarát kerti praktikák is szerepelnek a népszerű fotóskönyv-sorozat most megjelent részében



A Madárbarát kert program módszerei - mint az amatőr és professzionális állat- és madárfényképezés segédeszközei - is szerepelnek a Rainbow-Slide Kiadó digitális-fotózás könyvsorozatának legújabb részében.

 

Elsősorban az itatók és az etetők, de a mesterséges odúk is rendkívül jól lehetőséget kínálnak arra, hogy a természetfotósok elérjék a két legfontosabb célt: kiszámíthatóan közel kerülni az állatokhoz. A darázsgarázs, a lepkelegelő és a Madárbarát kert program többi más fajvédelmi eszköze a kisméretű élőlények iránt érdeklődő makrofotósoknak jelent állandó témakínálatot.

 

 A könyvsorozat legújabb része is megvásárolható
az MME boltjában.

 

A digitális technológia elterjedésével a fényképezés soha nem látott népszerűségnek örvend, ma már a legtöbb családban van legalább egy fényképezőgép. Egyre többen érdeklődnek az egyik legnehezebb téma, a madárfényképezés iránt, ami sajnos nagyon drága mulatság tud lenni. Ezért az MME honlapján bemutatjuk - a most megjelent könyvbe ebből a tematikából kerülhettek be részek -, hogy a Madárbarát kert program eszközei: az odúk, az itatók, a porfürdő, a téli etetés és néhány álcázási technika miként kínál pénztárcakímélő megoldásokat arra, hogy milliós objektívek nélkül is élvezhető, közeli képeket tudjunk készíteni a kistestű énekesmadarakról és egyéb állatokról.

Annak, hogy a madárfényképezés nem olcsó, gyakorlati okai vannak. Elsősorban a kistestű madarak mozgékonysága, rejtőzködő életmódja vagy félénksége az embertől, másrészt az objektívek és fényképezőgép vázak magas fejlesztési és előállítási költségei. Egy széncinege méretű madarat 8-10 m távolságból „közelre hozó” 400-600 mm-es, jó fényerejű, minőségi képet adó teleobjektív ára 1,5-3 millió Ft között mozog, ezért minden egyes méter, amivel közelebb tudunk kerülni az állatokhoz, szó szerint több százezer forint megtakarítást jelent! Ehhez első lépésben az állatokat kell minél közelebb csalogatnunk, majd második lépésként meg kell próbálnunk igazán közel kerülnünk hozzájuk. De hogyan?!  Tovább a Fotózzunk! - Ötletek oldalra >>


 A tartalomjegyzék jól szemlélteti, hogy a könyv
a fotózás legújabb technikai vívmányairól, a
képfeldolgozásról és terepi trükkökről
egyaránt beszámol.

 

  

 Az MME honlapjának fejlesztése az Európai Unió
támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával
valósult meg a TÁMOP-2.5.1-07/1-2008-0098 projekt
keretében