Ismét indul a farmosi békamentés

Március 5-én ismét várunk mindenkit szeretettel Farmos község határába, hogy megmentsük a szaporodóhelyeikre igyekvő békákat a gázolástól. Az elmúlt években is több 10 ezer békát - főleg barna ásóbékát - sikerült megmenteni, az akcióhoz egyre több önkéntes csatlakozott.


A programot az MME Tápió-vidéki Helyi Csoportja, a  Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, a Rügyek és Gyökerek Egyesület, a Farmosi Életmód Egyesület, valamint a Tápió Közalapítvány szervezi.

A terelőkerítés felállítása, amely az akció első közös eseménye kb. délután kettőig tart, de ez a jelenlévők létszámának függvényében változhat mindkét irányban. Aki csak délelőtt tud jönni, annak is örülünk.

Megjelenés az időjárásnak megfelelő öltözetben. Gumicsizma ajánlott a felázott föld miatt. Kérjük, hogy szendvicset hozzatok magatokkal, forró teáról gondoskodunk.

A találkozó helye: Farmosi vasúti megállóhely
Időpontja: 2011. március 5. reggel 9 óra


Aki a  kerítésállításban szívesen részt venne, kérjük jelezze az alábbi számokon:
Vidra Tamás: 06-30-663-4650
Németh András: 06-20-234-9994
Kertész László: 06-30-9600-480








Személyi jövedelemadó 1% felajánlásával nélkülözhetetlen
segítséget nyújthat madárvédelmi munkánkhoz!

A rendelkezéshez szükséges adószámot és
tájékoztatást is tartalmazó nyilatkozatot

letöltheti
itt >>

Köszönjük!


Kapcsolódó hírek

fecskeles

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Fecskeles, leánykori nevén Fecskefigyelő. A 13 éves adatbázis a fecskék védelmének évében, 2010-ben indult, így ideje volt egy frissítésnek! A TermészetLesen program többi adatbázisához hasonlóan a Fecskeles célja a lakosság bevonása a környezetünkben élő madarak...

Május 12-én, pénteken zajlott a felső tagozatosoknak rendezett MADARAK ÉS FÁK NAPJA ORSZÁGOS CSAPATVERSENY döntője Budapesten. A csapatoknak nádi madarakkal, az év fájával, az év kétéltűjével, az év lepkéjével és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolnia, valamint lejátszott madárhangok felismerésében is összemérték tudásukat.

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), Magyarország és a térség egyik legnagyobb természetvédelmi civil szervezete állatgondozói és környezeti nevelési feladatok ellátására 1 fő teljes állású (heti 40 óra) munkatársat keres.