Magyarországi ornitológusok életrajzi lexikona - könyvbemutató

E kötet 455 olyan – hivatásos vagy amatőr – ornitológus életrajzi adatait tartalmazza, akik Magyarországon születtek, Magyarországon madártannal foglalkoztak, magyarul vagy magyarországi madárvilággal kapcsolatban tudományos közleményeket, könyveket jelentettek meg, vagy a magyar madártan ügyét bármilyen egyéb módon – például magyarországi múzeumi gyűjtemények gyarapításával – segítették. Ahogy a hasonló munkák esetében szokásos, csak olyan személyekről emlékeztünk meg, akik már nincsenek közöttünk.

E témát érintő életrajzi gyűjtemény eddig csak német nyelven jelent meg: Ludwig Gebhardt 1964-1980 között több közleményben publikálta 1747 közép-európai ornitológus életrajzi adatait, amelyhez magyar részről Keve András nyújtott igen hathatós segítséget. Bár e később önálló könyvként is kiadott cikksorozat 134 magyar vonatkozású életrajzot is tartalmaz, az csak német nyelven hozzáférhető. Az itt közzétett munka ugyanakkor nem csupán az első ilyen tárgyú mű magyar nyelven, de 455 ornitológus-életrajzával az említett műnél háromszor több magyar vonatkozású személyt mutat be.

Az állatorvos végzettségű szerző számos madártani témájú tudományos és ismeretterjesztő cikk és könyv szerzője vagy társszerkesztője, az Aqulia című ornitológiai folyóirat főszerkesztője. A könyv tízévnyi kutatásának és anyaggyűjtésének eredménye.

Magyar Gábor: Magyarországi ornitológusok életrajzi lexikona itt rendelhető meg>>http://www.mme.hu/bolt/magyarorszagi-ornitologusok-eletrajzi-lexikona

A könyvbemutatóra 2018. július 12-én kerül sor, 17.30-kor a Magyar Természettudományi Múzeum Semsey Andor Előadótermében (Budapest, Ludovika tér 2-6.), amelyre szeretettel várják az érdeklődőket !

Kapcsolódó hírek

2023. augusztus 31. – szeptember 3. Hortobágy. Szervezők: MME Ritkaságvadász Szakosztály, Hortobágy Természetvédelmi Egyesület, Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóság

természetlesen

A tavaly útjára indított TermészetLesen adatgyűjtő program moduljai közül három jelenleg is aktív, s ennek apropóján a felmérésekhez kedvet érző önkénteseknek elindítunk egy két hónapos kihívást.

fecskeles

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Fecskeles, leánykori nevén Fecskefigyelő. A 13 éves adatbázis a fecskék védelmének évében, 2010-ben indult, így ideje volt egy frissítésnek! A TermészetLesen program többi adatbázisához hasonlóan a Fecskeles célja a lakosság bevonása a környezetünkben élő madarak...