Megjelent a Ragadozómadár-védelmi Szakosztály jelentése

Az MME Ragadozómadár-védelmi Szakosztályának célja a ragadozó madarakat érintő negatív hatások feltárása és a megoldási lehetőségek kidolgozása. Kiemelt programjaink a parlagi sas-, rétisas-, kék vércse-, kerecsensólyom-,vándorsólyom-, uhu-, és szigetelőpapucs programok.

A parlagi sas, rétisas, kerecsensólyom védelmi tevékenység valamennyi faj esetében kiterjedt a fészkek folyamatos felderítésére, azok lakottságának ellenőrzésére, illetve a költési siker megállapítására. Szükség szerint mesterséges fészkeket helyezünk ki, a különböző okokból veszélyeztetett fészkeknél a sikeres költés érdekében társadalmi aktivistáink bevonásával éjjel - nappali őrzéseket szervezünk.

A szakosztály vezetősége folyamatos munkakapcsolatot tart fenn a Természetvédelmi Hivatallal, Nemzeti Parkok Igazgatóságával, áramszolgáltató vállaltokkal, gazdálkodókkal, vadászokkal, erdészekkel, a szlovák (SVODAS) és a román ( Milvus Group) kollégákkal.

Munkánk és annak eredményei közvetetten hasznosul hazánk vállalt nemzetközi kötelezettségvállalásában is (Washingtoni Egyezmény, Berni Egyezmény, Biológiai Sokféleség Egyezmény, Bonni Egyezmény).

További információ:
A jelentés letölthető pdf formátumban | Fajvédelmi tervek | Ragadozómadár-védelmi program

Kapcsolódó hírek

Az MME Kétéltű–és Hüllővédelmi Szakosztálya az Év kétéltűje programhoz kapcsolódva 2023-ban is rajzpályázatot hirdet „Tócsalakó hegyisárkány – az alpesi gőte” címmel.

Gratulálunk!

Lezárult a barkóscinege rajzpályázat zsűrizése, a pályázatra közel 5000 alkotás érkezett, kicsiktől és nagyoktól.

Gólyales program

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Gólyales!  A 19 éves múltra visszatekintő gólyafészek adatbázis teljesen megújult, sőt egy mobiltelefonos applikáció segítségével az adatszolgáltatás sokkal könnyebbé válik. A nemrég lezárult Téli Madárleshez hasonlóan a Gólyales akció célja a...