Százötven szervezet az állami földvagyon elherdálása ellen

Több mint 150 civil szervezet fordult az Országgyűléshez, hogy a képviselők ne támogassák a nemzeti parkok jogait csorbító állami vagyonról szóló törvény tervezetét.

Táj (Fotó: Kerékgyártó Róbert)

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület, a Magyar Természetvédők Szövetsége és a WWF Magyarország kezdeményezésére fordultak kiáltvánnyal a képviselőkhöz a szervezetek. A levelet számos környezetvédő szervezet, mint a Greenpeace és a Levegő Munkacsoport, illetve más civil szereplők is, mint például a Gazdatanácsok Szövetségeírta alá.

A szervezetek felhívják a döntéshozók figyelmét arra, hogy a magyar államnak az állampolgárok egészséges környezethez való alkotmányos jogát a környezetvédelmi jog- és intézményrendszer megfelelő szintű fenntartásával kell biztosítania, az évtizedek munkájával elért védelmi szinttől nem léphetnek vissza szabadon.

Véleményük szerint hazánk természeti örökségét veszélyeztetné, ha a védelem alatt álló állami földterületek sorsáról a természetvédelmet alapfeladatként ellátó nemzeti park igazgatóságok helyett a birtokpolitikában érdekelt Nemzeti Földalapkezelő Szervezet döntene. A civilek számon kérik a kormányon, hogy a nemzeti park igazgatóságok finanszírozása kiszámíthatatlan, illetve azt is, hogy a törvénytervezetet a társadalmi szereplők kizárásával készítették elő.

A levél aláírói kérik az országgyűlési képviselőket, hogy ne támogassák a törvényjavaslat elfogadását.

Civil szervezetek levele az országgyűlési képviselőkhöz csatlakozókkal

Kapcsolódó hírek

fecskeles

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Fecskeles, leánykori nevén Fecskefigyelő. A 13 éves adatbázis a fecskék védelmének évében, 2010-ben indult, így ideje volt egy frissítésnek! A TermészetLesen program többi adatbázisához hasonlóan a Fecskeles célja a lakosság bevonása a környezetünkben élő madarak...

Május 12-én, pénteken zajlott a felső tagozatosoknak rendezett MADARAK ÉS FÁK NAPJA ORSZÁGOS CSAPATVERSENY döntője Budapesten. A csapatoknak nádi madarakkal, az év fájával, az év kétéltűjével, az év lepkéjével és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolnia, valamint lejátszott madárhangok felismerésében is összemérték tudásukat.

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), Magyarország és a térség egyik legnagyobb természetvédelmi civil szervezete állatgondozói és környezeti nevelési feladatok ellátására 1 fő teljes állású (heti 40 óra) munkatársat keres.