Természetvédelem határok nélkül

Határmenti területek természetvédelmi értékeinek felmérésére és megóvására indított nemrégiben programot az MME.


Fotó: Halmos Gergő

Az elkövetkezendő 1,5 évben biológusok, ökológusok, természetvédelmi szakemberek fogják vizsgálni Soprontól Sátoraljaújhelyig a határszakaszhoz kapcsolódó, úgynevezett Natura 2000 területeket. Ezek a területek az Európai Unió Natura 2000 elnevezésű ökológiai hálózatának láncszemei, így nem csak hazai, hanem nemzetközi védelmet is élveznek.

A program salgótarjáni indító konferenciáján a szakemberek megegyeztek arról, hogy a területek állapotát előreláthatólag négy indikátorfajon keresztül vizsgálják majd. A fekete harkály, az örvös légykapó, a tövisszúró gébics és a barna rétihéja állományának alakulásából következtetni lehet az erdők, a mezőgazdasági területek, a vizes élőhelyek állapotára.

Az 32 millió Ft költségvetésű nemzetközi természetvédelmi programot Magyarország-Szlovákia-Ukrajna Szomszédsági Programban, az Európai Unió és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásával valósul meg.

Kapcsolódó hírek

Az MME Kétéltű–és Hüllővédelmi Szakosztálya az Év kétéltűje programhoz kapcsolódva 2023-ban is rajzpályázatot hirdet „Tócsalakó hegyisárkány – az alpesi gőte” címmel.

Gratulálunk!

Lezárult a barkóscinege rajzpályázat zsűrizése, a pályázatra közel 5000 alkotás érkezett, kicsiktől és nagyoktól.

Gólyales program

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Gólyales!  A 19 éves múltra visszatekintő gólyafészek adatbázis teljesen megújult, sőt egy mobiltelefonos applikáció segítségével az adatszolgáltatás sokkal könnyebbé válik. A nemrég lezárult Téli Madárleshez hasonlóan a Gólyales akció célja a...