„Magyarország kék békája”– rajzpályázat

Az MME Kétéltű–és Hüllővédelmi Szakosztálya a hagyományokhoz hűen 2017-ben is rajzpályázatot hirdet „Magyarország kék békája” címmel. Várjuk olyan alkotókedvű gyerekek és felnőttek jelentkezését, akiktől nem áll távol a kétéltűek világa.

Mocsári békák nászruhában (Fotó: Dankovics Róbert)

Hogy ki is rajzpályázatunk főszereplője? Nem más, mint a mocsári béka. A róla szóló információkat keresd honlapunkon! Alkotásra fel!

Az elkészült rajzok 5 kategóriában kerülnek majd értékelésre, óvodás, alsó- és felső tagozatos, középiskolás és felnőtt kategóriákban, amelyekben az első három, legjobbnak ítélt pályamunkát díjazzuk.

A pályázatok beküldési határideje:
2017. április 21., péntek

HOGYAN LEHET PÁLYÁZNI?

  • papíron, kézzel készített rajzokat fogadunk el (alkalmazható technikák: ceruza, toll, zsírkréta, vízfesték, filctoll, vagy ezek ötvözése)
  • a rajz mérete A4-es méretű legyen
  • gyermekenként kizárólag 1 db pályázatot fogadunk el
  • csak egyénileg lehet pályázni
  • a rajzot (eredetit, nem másolatot) kérjük részünkre megküldeni postán A4-es borítékban nem összehajtva, a nevezési határidőig (a rajzot nem tudjuk visszapostázni) a rajz hátoldalán legyen feltüntetve a pályázó neve, életkora a nevezési kategória pontos megjelölésével, szülő neve, telefonszáma, lakcíme, e-mail címe.Lássunk egy példát: Pályázó adatai: Béka Breck Béla, 10 éves, 5.b osztály, felső tagozat, Szülő adatai: Béka B. Béláné, +36……, brekeke@beka.hu; 8888 Nádas, Békalencse utca 88.
  • a pályamű postázásával úgy tekintjük, hogy a törvényes képviselő beleegyezését adta a pályázaton való részvételhez és a rajz esetleges kiállításon, honlapokon való megjelenéséhez
  • óvodák és iskolák a gyerekek által készített rajzokat együttesen is elküldhetik részünkre, a rajzokon ebben az esetben is szerepeljen az alkotó neve, kora (kategória) és a szülő elérhetősége

HOVA KELL KÜLDENI AZ ELKÉSZÜLT RAJZOT?
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület
Postacím: 1536 Budapest, Pf. 283;
A borítékra írd rá: „Magyarország kék békája”

A DÍJAZÁS SZEMPONTJAI:
Minden kategóriában a 3 legszebbnek, legötletesebbnek ítélt pályamunkát díjazzuk a bírák értékelései alapján.
Az idei évben először, a felső tagozatos és a középiskolás kategóriában (12-16 éves korosztályból), a rajzot beküldők között a pályázat lezárása után Herpetológiai tábor (Herptábor) 50 %-os részvételi kedvezményt sorsolunk ki azok között, akik a rajz hátulján feltüntetik részvételi szándékukat.
Aki részt kíván venni a sorsoláson írja rá a rajzára:”Herptábor 2017

DÍJAK:
Minden kategória díjazottjainak a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által felajánlott nyereményeket postázzuk.

INFORMÁCIÓK A FAJRÓL:

A nyerteseket e-mailen vagy telefonon és a honlapunkon tájékoztatjuk a további teendőkről. Ha kérdése merül fel a pályázattal kapcsolatban, az alábbi e-mail címre írhat: rajzpalyazatkhvsz@gmail.com

Jó munkát kívánunk!

Kapcsolódó hírek

A tavaly útjára indított TermészetLesen adatgyűjtő program moduljai közül három jelenleg is aktív, s ennek apropóján a felmérésekhez kedvet érző önkénteseknek elindítunk egy két hónapos kihívást.

fecskeles

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) TermészetLesen programjának következő állomása a Fecskeles, leánykori nevén Fecskefigyelő. A 13 éves adatbázis a fecskék védelmének évében, 2010-ben indult, így ideje volt egy frissítésnek! A TermészetLesen program többi adatbázisához hasonlóan a Fecskeles célja a lakosság bevonása a környezetünkben élő madarak...

Május 12-én, pénteken zajlott a felső tagozatosoknak rendezett MADARAK ÉS FÁK NAPJA ORSZÁGOS CSAPATVERSENY döntője Budapesten. A csapatoknak nádi madarakkal, az év fájával, az év kétéltűjével, az év lepkéjével és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolnia, valamint lejátszott madárhangok felismerésében is összemérték tudásukat.